Výhody a nevýhody akumulátorového vysávača

Vysávanie je činnosť, ktorej sa mnohí z nás venujú bez akéhokoľvek odporu, ale nájdu sa aj takí, ktorým sa táto povinnosť obzvlášť nepáči a neradi siahajú po vysávači. Samotné vysávanie nemusí byť práve najpríjemnejšie, ale výrobcovia upratovacích zariadení našťastie vyšli zákazníkom v ústrety a teraz ponúkajú vysávače, vďaka ktorým je upratovanie rýchlejšie a pohodlnejšie. Dnes sa pozrieme na akumulátorový vysávač.

Čo je to akumulátorový vysávač

Akumulátorový vysávač nie je nič iné ako zariadenie s funkciou vysávania, ktoré napája vstavaná batéria. To znamená, že nemá kábel, ktorý by ho spájal s elektrickou zásuvkou, ako je tomu v prípade tradičných vysávačov. Batéria sa naopak nabíja, keď je vyčerpaná všetka jej energia. Akumulátorové vysávače sú k dispozícii vo verzii malého ručného zariadenia, ktoré vám umožní vyčistiť čalúnenie alebo iné ťažko dostupné miesta v našej domácnosti, a tiež vertikálnych vysávačov, ktoré vám umožnia vysávať veľké povrchy rovnako ako pri klasickom zariadení. .

Výhody akumulátorového vysávača

Nespornou výhodou akumulátorových vysávačov je ich … bezdrôtová funkcia. Vďaka tomu, že nie sme obmedzení káblom, sa môžeme voľne pohybovať medzi miestnosťami bez toho, aby sme museli zapojiť vysávač do iných zásuviek. Takáto sloboda rozhodne ovplyvňuje pohodlie pri čistení a skracuje jej čas.

Ďalšou výhodou akumulátorových vysávačov je fakt, že majú odpadkový kôš bez nutnosti pripevnenia vrecka, ktoré by sa potom malo z času na čas vymeniť. V prípade akumulátorového modelu stačí kôš na odpad vyprázdniť po niekoľkých čistiacich cykloch.

Je tiež potrebné zdôrazniť, že akumulátorové vysávače sú zvyčajne oveľa ľahšie ako ich tradičné náprotivky na kábli. Je to teda veľký komfort pri čistení.

Nevýhody akumulátorového vysávača

Pokiaľ ide o nevýhody tohto typu zariadení, mal by tu byť uvedený obmedzený pracovný čas na jedno nabitie batérie. Obvykle je tento čas okolo 60 minút. Po jeho uplynutí by mal byť vysávač odpojený od nabíjacej stanice, čo môže byť na obtiaž, keď potrebujeme vyčistiť veľké plochy, čo nám zvyčajne trvá viac ako hodinu. Čo možno považovať za nevýhodu akumulátorového vysávača, je kapacita odpadkového koša. Aj keď je to praktické riešenie, musíme vziať do úvahy nutnosť častého vyprázdňovania komory, niekedy dokonca aj po každom čistiacom cykle.

Ako si vybrať ten správny akumulátorový vysávač

Pred kúpou akumulátorového vysávača stojí za to starostlivo analyzovať modely dostupné na trhu. Venujme pozornosť kapacite batérie, ktorá určí dĺžku prevádzky zariadenia na jedno nabitie. Dôležitým prvkom pri porovnávaní modelov akumulátorových vysávačov je ich hmotnosť a veľkosť odpadkového koša. Odporúčaným modelom je napríklad bezdrôtový vysávač Xiaomi s hmotnosťou 3,5 kg a sacím výkonom 120 AW, ktorý má 3 funkcie čistenia: štandardný, ekologický a turbo. Stojí za to porovnať niekoľko modelov navzájom, porovnať niekoľko ich funkcií a tiež hľadať názory na konkrétne zariadenia na internete.

Akumulátorový vysávač môže byť skvelým riešením pre ľudí, ktorí si cenia pohodlie pri upratovaní.


Uveřejněno

v

od

Značky: