Usporiadanie obývačky v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl sa vyznačuje útulnosťou, vytváraním domácej atmosféry a jemným, prírodným dizajnom. Usporiadanie interiéru v tomto štýle je návrhom pre každého, kto oceňuje harmonický vzhľad svojho bytu a rád sa obklopuje štýlovými a funkčnými predmetmi. Ako zariadiť obývačku v škandinávskom štýle? Tu je niekoľko rád.

Farba

V škandinávskom štýle dominujú svetlé farby, pastelové a zemité tóny. Dominovať bude preto biela, ale predovšetkým tá zlomená a teplá. Existujú aj odtiene béžovej, ktoré odkazujú na farby zeme, ako aj jemnú zelenú. Škandinávsky štýl umožňuje aj pastelové farby, ale veľmi jemným a nenápadným spôsobom. Pri rozhodovaní o výzdobe bytu alebo samotnej obývačky v súlade s týmito trendmi stojí za zváženie, aké farby chceme na steny použiť a ktoré venujeme ďalším prvkom dekoru. V prípade malých miestností budú najlepšou voľbou biele, ktoré priestor opticky zväčšia, zatiaľ čo v prípade veľkej obývačky si môžeme na stenách dovoliť napríklad béžovú alebo zelenú.

Nábytok v škandinávskom štýle

V súčasnej dobe mnoho výrobcov ponúka rady nábytku v škandinávskom štýle, ktoré sa vyznačujú jednoduchosťou a funkčnosťou. Najdôležitejším prvkom výzdoby obývačky bude sedačka. Škandinávsky štýl má spravidla jednoduchý dizajn, najčastejšie na drevených nohách. Čalúnenie je zvyčajne vyrobené z velúru príjemného na dotyk, bez dodatočného prešívania a prešívania, aj keď sa to môže pri niektorých modeloch tiež stať.

Okrem sedačky je charakteristickým prvkom interiéru v škandinávskom štýle kreslo, často s podnožkou, ktoré má byť miestom hlbokej relaxácie.

Čo sa týka ostatného nábytku v obývačke, bude to určite jednoduchý, drevený konferenčný stolík a komoda – najlepšie vo svetlých farbách.

Osvetlenie

Osvetlenie je dôležitým prvkom škandinávskeho dekoru. Okrem stropného svetla v miestnosti stojí za to použiť aj ďalšie body, napríklad vo forme žiaroviek alebo nástenných žiaroviek. Skvelý efekt urobia aj LED diódy v teplých farbách. Svietidlá s papierovým tienidlom budú vyzerať veľmi pekne.

Príslušenstvo a doplnky

Neodmysliteľným prvkom škandinávskeho štýlu sú doplnky, ktoré robia interiér útulnejším. Na pohovke, kresle alebo okennom parapete musia byť dekoratívne vankúše. Skvelým riešením bude tiež hodiť na pohovku príjemnú na dotyk a útulnú deku v odtieni, ktorý kontrastuje s farbou nábytku.

Škandinávsky štýl napomáha stretnutiam s blízkymi, a preto budú skvelým doplnkom interiéru rôzne druhy podložiek pod poháre, drevených podnosov alebo sviečok, ktoré dodajú príjemnú rodinnú atmosféru.

Jedinečný dekor za dobrú cenu

Zariaďovanie obývačky v škandinávskom štýle, okrem nákupu nábytku, nie je veľmi nákladná investícia, budeme však musieť minúť niekoľko stoviek zlotých na jediné doplnky a doplnky, vďaka ktorým bude interiér útulný a plný rodinnej atmosféry.

Ak vám dôjdu finančné prostriedky na nákup správnych dekorácií, môže pomôcť rýchla pôžička v malej výške. Takúto pôžičku si ľahko vezmeme cez internet a splatíme vo vhodnom čase a krásne vyzdobený interiér nám bude slúžiť dlhé roky.


Uveřejněno

v

od

Značky: