Na čo si dať pozor pri kúpe chladničky

Nákup chladničky je investícia, ktorá si vyžaduje starostlivé zváženie. Toto zariadenie musí spĺňať naše potreby a zároveň zodpovedať rozpočtu vyčlenenému na tento účel. Kým sa teda rozhodneme pre konkrétny model chladničky, stojí za to zvážiť niekoľko kľúčových aspektov.

Kapacita

Dôležitým parametrom, ktorému by ste pri kúpe chladničky mali venovať pozornosť, je kapacita. Ak kupujeme chladničku do domu, v ktorom žije veľká rodina, stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že chladiaca komora je dostatočne priestranná, tj najmenej 200 l. Vďaka tomu budeme môcť výrobky pohodlne skladovať bez toho, aby sme ich museli napchávať. Pre jednu osobu stačí chladnička s objemom 120 litrov.

 Trieda energetickej účinnosti

 Ďalším dôležitým aspektom pri výbere domácej chladničky by mala byť energetická trieda. Čím je chladnička energeticky účinnejšia, tým lepšie, ale cena potom samozrejme stúpa. Energeticky najúčinnejšie je zariadenie s triedou A +++, najmenej s D pre voľne stojace chladničky a B pre vstavané spotrebiče.

Úroveň hluku

Tento prvok sa môže zdať celkom bezvýznamný, ale v skutočnosti môže znamenať veľký rozdiel, ak skutočne vezmeme do úvahy hladinu hluku vyžarovaného zariadením, najmä ak máme kuchynský kút spojený s obývacou izbou. Stojí za to vybrať si medzi zariadeniami s hladinou hluku medzi 36 a 39 dB. Chladničky, ktoré vydávajú hluk nad 40 dB, môžu byť obzvlášť v noci veľmi nepríjemné.

 Vstavané alebo voľne stojace

 Pred kúpou chladničky sa musíme rozhodnúť, či by malo ísť o voľne stojace alebo vstavané zariadenie. Ak chceme, aby bola chladnička neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej úpravy a bola v súlade s jej štýlom, môžeme sa rozhodnúť pre vstavanú. Ak nám to veľmi nevadí, vyberte si voľne stojacu chladničku. Ak zvolíte druhú možnosť, oplatí sa vybrať model s neutrálnou farbou a jednoduchým dizajnom, vďaka ktorému bude toto zariadenie ladiť s našou kuchyňou aj vtedy, keď sa rozhodneme zmeniť jej usporiadanie.

 Bez funkcie Frost

Pri prehľadávaní ponúk chladničky sme sa určite stretli s informáciou o funkcii No Frost, ktorá nie je k dispozícii vo všetkých modeloch týchto zariadení. Nie je to nič iné ako systém automatického odmrazovania, vďaka ktorému vo vnútri chladničky nie je námraza a ľad. To výrazne uľahčuje „starostlivosť“ o zariadenie a zaisťuje čistotu vo vnútri chladiacej časti.

Pridané vlastnosti

Výrobcovia chladničiek dnes súťažia vo vymýšľaní nových funkcií, ktoré umožnia ich zariadenia vyniknúť v konkurencii. A tak nájdeme chladničky vybavené podávačom vody, drvičom ľadu, poplašnými systémami a antibakteriálnymi tesneniami. Stojí za to vedieť, že tieto dodatočné funkcie vždy ovplyvňujú cenu zariadenia, takže ak pre nás nie sú dôležité, je lepšie za určitú cenu investovať do zariadenia s inými požadovanými funkciami.

Nákup chladničky je pomerne nákladný a môže nás stáť od 1 000 PLN do dokonca 5 000 PLN. V prípade, že nemáme dostatok finančných prostriedkov a podarilo sa nám nájsť model chladničky, ktorý dokonale vyhovuje našim potrebám, môže byť nápomocná online pôžička, ktorú si môžeme pohodlne vybaviť bez toho, aby ste museli odísť z domu. Nezabudnite, že kúpa chladničky je investícia na roky a pred konečným rozhodnutím si dobre premyslíme jej parametre.


Uveřejněno

v

,

od

Značky: