Čo by ste mali mať vždy v kabelke?

Rôzne druhy kabeliek a tašiek s obľubou používajú dámy aj páni. Pohodlné a priestranné vám umožňujú mať so sebou veľa rôznych predmetov. Ktoré z nich určite musíte mať v kabelke?

Základné príslušenstvo ku kabelke

Napriek tomu, že každá majiteľka kabelky bude mať svoj názor na to, čo by v nej malo byť, existuje niekoľko vecí, ktoré sa v nej skutočne oplatí nosiť.

Okrem takých samozrejmých vecí, akými sú kľúče, peňaženka a dokumenty, bude nevyhnutnou položkou mobilný telefón. Dnes je bez neho ťažké fungovať, pretože slúži nielen ako prostriedok komunikácie s inými ľuďmi, ale aj ako prenosný počítač a kalendár. Čoraz častejšie tiež nahrádza platobnú kartu.

Do tašky sa oplatí vložiť mini lekárničku, tj. Niekoľko náplastí a niekoľko liekov proti bolesti. Dámy by mali pamätať na to, aby mali náhradný tampón. Užitočná bude aj ihla s niťou a zatvárací špendlík. Zabudnúť nemôžete ani na hygienické vreckovky.

Napriek tomu, že si do smartfónu robíme poznámky čoraz častejšie, príde nám vhod pero alebo ceruzka a malý zápisník.

Čo sa ešte oplatí nosiť?

Príslušenstvo tašky je možné samozrejme rozšíriť. Stojí za to vložiť do nej powerbanku, ktorá vám umožní nabíjať telefón alebo iné elektronické zariadenie, aj keď nie je prístup k elektrickej zásuvke. Pri výbere powerbanky musíte dbať na jej kapacitu a ďalšie parametre. Napríklad powerbanka xiaomi má mnoho rôznych verzií. Líši sa nielen veľkosťou a kapacitou, ale aj počtom portov, káblovým alebo bezdrôtovým nabíjaním alebo materiálom krytu.

Ďalším elektronickým gadgetom, ktorý sa oplatí mať v kabelke, je jednotka flash. Je to užitočné, keď potrebujete niečo urgentne vytlačiť alebo poskytnúť nejaké údaje alebo fotografie.

Položka, ktorá zaberá málo miesta a môže byť veľmi užitočná, je malý vreckový nôž, najlepšie multifunkčný. Potom môže nahradiť nielen nôž a skrutkovač, ale aj nožnice alebo pilník.

Užitočné bude aj základné kozmetické vybavenie, to znamená pilník na nechty, krém, rúž, krém na ruky, antibakteriálny gél.

Mnoho ľudí si dáva do kabelky niečo na jedenie, tj. Tyčinku a žuvačku. Namiesto sladkej tyčinky si môžete dať malé vrecúško sušeného ovocia alebo orieškov, ktoré nielenže lepšie uspokoja vaše záchvaty hladu, ale sú aj oveľa zdravšie.

Tiež sa oplatí hodiť nákupnú tašku do kabelky, najlepšie organickú z ľanu alebo bavlny.

Postarajte sa o poriadok

Kabelky sú zvyčajne veľmi priestranné. Hľadanie požadovanej veci často končí vyhodením celého obsahu tašky na stôl. Nezáleží na tom, či hľadáte pero alebo xiaomi powerbanku. Potom vypadnú rôzne položky, v popredí sú použité vreckovky a obaly od cukríkov. Dá sa takýmto scénam zabrániť?

Môžete a musíte. Cesta je jednoduchá. Vrecko stačí pravidelne čistiť a vyhadzovať nepotrebné veci. Pri kúpe novej kabelky tiež stojí za to vybrať si takú, ktorá má veľa priehradiek a vreciek na zips. Vďaka tomu je možné všetky potrebné položky pohodlne rozložiť a potom nebude potrebné dlhé hľadanie.


Uveřejněno

v

,

od

Značky: